Bílý lachtan

Kniha džunglí

Inscenace, která přesahuje
všechny vaše dosavadní divadelní zážitky

Participační inscenace
Určeno pro děti od 3. do 6. třídy

Kapacita: max 100 dětí
Čas. dispozice: 70 – 85 minut (záleží na míře zapojení žáků)
Kde: Industra – Nová zbrojovka (Lazaretní 2)
Jak se k nám dostanete:  tramvají 4 nebo svým autobusem až k nám

Divadlo zpracovává povídku z Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga Bílý lachtan.

Děti se během představení zapojují do děje, ovlivňují ho, jednají a společně s hlavní postavou (bílým lachtanem Kotíkem) poznávají hloubku moře, svobody a možná i
samotného života.

Kotík je jediný žijící bílý lachtan. Ale bílá není jen jeho srst (na té totiž nezáleží), ale hlavně jeho myšlenky a činy. Proto když zjišťuje, že jeho druh je ohrožen chamtivými lidmi, kteří vraždí lachtany pro jejich kůži, rozhodne se vzít osud svých druhů do svých ploutví.

Všechna svá rozhodnutí vytváří společně s diváky. Děti s ním díky své přirozené hravosti a zvídavosti poznávají mořský svět a hledají zemi, kam se nikdy žádní lidé nedostanou, lachtani v ní budou v bezpečí a džungle si bude moci žít svým životem. 

Děti zasahují do děje, svým vlastním jednáním pomáhají Kotíkovi překonávat nástrahy moře a samy se učí poznávat a chápat podstatné hodnoty.

Celá inscenace je pojímána velmi vizuálně, proto budete mít po celou dobu představení pocit, že opravdu sedíte na mořské pláži, proplouváte mořem, bojujete se žraloky a následujete mořské krávy kolem útesů a pod hladinou.

INSCENACE U DĚTÍ ROZVÍJÍ KRITICKÉ MYŠLENÍ

Zpracovávaná témata:

  • Nezdolnost ducha a vytrvalý boj za lepší společnost
  • Starost o druhé
  • Přijímání odlišností
  • Pozitivní vztah k přírodě a ochraně životního prostředí

Režie: Juliána Vališková

Má za sebou již několik podobně koncipovaných participačních (kdy děti mohou spontánně zasahovat do děje) inscenací.
Například:

  • Obři – participační inscenace pro děti od 3 let (vznikla v roce 2014 pod divadlem Polárka a nyní ji dále uvádí divadlo DIP).
  • Jak jsem plul ke královně Severu – vánoční inscenace na pomezí divadla a dobrodružné bojovky (k vidění vždy o vánocích v divadle Polárka)

Studovala na divadelní fakultě JAMU v Brně obor Divadlo a výchova a režii inscenací pro děti se věnovala již při studiu. Hned po škole pracovala 7 let v divadle Polárka jako vedoucí lektorů a vytvářela zde celou řadu zážitkových programů pro školkové i školní děti.

Scénografie: Andrea Hurych

Hrají: Petr Theodor Pidrman, Jakub Vladislav Štrejn, Tereza Sikorová, Iveta Kocifajová

Všichni naši herci mají nejen bohaté herecké zkušenosti, ale jsou i vystudovaní divadelní lektoři. Proto mají cit pro práci s dětmi. Jsou připraveni na improvizace a řešení situací, které vyplynou z dialogu s diváky. Zároveň vše zvládají ve své roli tak, aby přirozeně posouvali příběh dopředu.

Cena

180,- Kč / dítě
pedagogové zdarma

Za příplatek 20Kč na dítě vám poskytneme pracovní list s inspirací a náměty, jak s představením dál pracovat i ve školním prostředí. Jak představení zreflektovat a jak dál u dětí prohlubovat výše zmíněná témata.

Za co platíte? 

  • Za bohaté vizuální zpracování
  • Za citlivou a energickou práci lektorů/herců, kteří pracují s dětmi jak skupinově, tak je i vnímají jako jednotlivce.
  • Za nevšední podívanou, kde nebudou děti jen sedět, ale kde si představení zažijí na vlastní kůži a stanou se dokonce jeho nedílnou součástí.
  • Za technické a produkční zázemí

 

Objednávky pro  ZŠ a SŠ

Email: info@divadlodip.cz    Telefon: +420 736 791 812