Čeho že se Drobek bojí?

Participační inscenace
Určeno pro děti 3 +
Kde: Klub Leitnerova
Čas. dispozice: 60 minut bez přestávky (součástí jsou hravé aktivity pro děti)

Malý Drobek žije sám ve svém domě a my vás zveme k němu na návštěvu. On se ale bojí. Můžeme mu pomoci? Zkusíme mu domek rozveselit? Najít s ním trochu té radosti? Čeho že se ale bojí? Samoty? Nebo naopak lidí? Ať je to tak nebo tak, určitě ho v tom nenecháme. Vydáme se s ním na cestu, pomůžeme mu najít odvahu bojovat se svým strachem a skamarádit se. Drobek přeci nemůže zůstat sám.

Participační inscenace inspirovaná knihou Kdo utěší Drobka od Tove Jansson, kde diváci (děti) spontánně zasahují do děje a svým jednáním ho pozitivně ovlivňují. Pracujeme s barevnou stínohrou a světelnými efekty. Nejprve děti krátkým divadelním úvodem seznámíme s hlavní postavou malého Drobka a poté je povedeme k co největšímu zapojení do samotného příběhu.

Co znamená, že bude představení participační?

Během představení vytváříme podnětné a hravé divadelní prostředí, kde necháváme děti spontánně se vyjadřovat a reagovat na vývoj příběhu a tím ho i ovlivňovat. Klademe v příběhu takové překážky, které nám mohou pomoci vyřešit jen děti. Jsou tedy nedílnou součástí celé inscenace, a tak může vzniknout jedinečný zážitek nejen pro ně, ale i pro pedagogy a v neposlední řadě i pro nás pro tvůrce.

Touto cestou se snažíme děti vychovávat k proaktivitě, spolupráci, ale i k péči o druhé. 

K představení si můžete volně stáhnout PRACOVNÍ LIST – ČEHO ŽE SE DROBEK BOJÍ, kde naleznete jednoduché úkoly a vyrábění ve stopách příběhu Drobka a Chmýrky.

(Pracovní list je vhodný dělat s dětmi až po představení.)

Hrají: Iveta Kocifajová, Tereza Sikorová, Dagmar Říhová

Režie: Juliána Vališková

Technika: Aleš Lenomar

Scénografie: Andrea Hurych

Hudba: Matěj Záhořík

Foto: Ester Dobiášová

Kniha Kdo utěší Drobka od Tove Jansson přebásněná Radkem Malým sama nabízí spoustu dalších témat a imerzních situací. Proto Vám ji vřele doporučujeme. 🙂

https://www.dlouhapuncocha.cz/eshop-kdo-utesi-drobka.html

https://www.facebook.com/watch/?v=885457005727223

Termíny

Ohledně termínů pište na divadlodip@gmail.com  

cena za představení

120 Kč na osobu

Kontakty

Email: divadlodip@gmail.com    Telefon: +420 736 791 812