Stromocity (výukový program s představením)

Workshop pro školky
Určeno pro děti 3+
Kde: u vás ve školce
Čas. dispozice: 2 – 3h

„Stromy jsou živé. Plné příběhů a pohádek, o něž se s námi chtějí podělit. Umíte jim naslouchat? My vás to naučíme! Ukážeme vám, jak se napojit na kořenet, spřátelit se s přírodou a nechat se jí inspirovat.“

O programu

Program uvede malé děti do světa storytellingu.

  • Lektoři pracují s bezbřehou fantazií a divokou kreativitou dětského ducha a pomáhá jim splétat jejich nápady do smysluplných a zajímavých příběhů.
  • Učí je základní příběhové struktuře, komunikačním a vypravěčským dovednostem.
  • Zároveň je přibližuje blíže k přírodě, učí je se o ni zajímat, vážit si jí a učit se od ní.
Reakce od LŠ Sojka
Struktura programu

Lektorka dorazí k vám do školky.

  1. Program zahájí interaktivním storytellingovým (vypravěčským) představením, během kterého se děti dozví, že spolu stromy mluví a vypráví příběhy. Následně děti vezme ven, aby jejich příběhům mohli naslouchat.
  2. Ve druhé fázi, venku, lektorka s pomocí návodných otázek, pohybových aktivit a skupinové práce pomůže dětem, aby společně vytvořily příběh.
  3. Ve třetí fázi se vrátí zpátky do školky a společně si příběh zreflektují a hravě si ho zaznamenají na arch, který MŠ zůstane na památku.
O projektu Stromocity

Projekt Stromocity je snahou Divadla DIP přiblížit lidi přírodě a připomenout jim, že svět kolem nich je plný příběhů, kterým stojí za to věnovat pozornost. 

Součástí projektů jsou pohádkové výlety do přírody, na které můžete vyrazit kdykoliv a zdarma.

Stačí si stáhnout pracovní list, v němž naleznete podrobné instrukce a hravé úkoly pro děti, podívat se na krátkou animovanou pohádku (5–10 min) a vyrazit do přírody. Plněním úkolů mohou děti ovlivnit, jak pohádka dopadne. 

Viz zde

Galerie
Lektorky
Juliána Vališková

Režisérka, lektorka

Absolventka ateliéru Divadlo a výchova na JAMU. Sedm let působila v Divadle Polárka jako vedoucí lektorů a divadelní pedagožka. Vytvářela dětské dílny a divadelní programy pro školy i pro veřejnost. Dlouhodobě se věnuje pohybovému divadlu, režíruje a vede dramatický kroužek v SVČ Lužánky.

Iveta Kocifajová

Herečka, lektorka

Absolventka ateliéru Divadlo a výchova na JAMU, lektorka dramatické dílny pro lidi s postižením v Centru Kociánka, kroužku v SVČ Lužánky či dílen v Divadle Polárka. Herečka divadla Aldente (kde pracuje s (ne)herci s Downovým syndromem). Vidět jste ji mohli ale i v divadle Facka nebo také ve vídeňském TheaterArche.

Objednávky

Email: info@divadlodip.cz
Telefon: +420 736 791 812

4 000 Kč* / 2 – 3 hodinový program

* Pokud budete mít zájem o více realizací v jedné školce, je možné domluvit se na slevě.