V hodině soumraku

Interaktivní divadelní inscenace
Určeno pro děti od 4 let.

Čas. dispozice:  50 minut
Kde: U vás či v Klubu Leitnerova

Maximální kapacita: 50 dětí

Jéran je malý pihovatý kluk, co má nosánek mírně ohnutý nahoru a rezavé, tak nějak pořád rozcuchané vlasy. Tráví hodně času ve své postýlce, protože má nemocné nohy. Moc dobře ví, že se o něj maminka bojí. Jednou ji slyšel říkat tatínkovi: “Víš, já se bojím, že ten náš Jéran už nikdy nebude chodit.”

Jéran si z toho nic nedělá. Jednoho dne se totiž u něj doma objeví malý skřítek Lilikvítek a ukáže mu Zemi soumraku. A na ní nehraje žádnou roli, že nemůže chodit. Na ní může najít vše ztracené. A i když se Země soumraku rodí každý den jen na jednu hodinu, stejně ukáže Jéranovi, že může být opravdu šťastný.

Reakce na představení

“Děkujeme za úžasný zážitek. Tato hra zvuků nadchla i nás dospělé a vyvolala vzpomínky na dětství.

Toto až meditační představení působí v dnešní době jako balzám a nutí k hlubšímu zamyšlení.

Vynikající námět a skvělé zpracování – vtažení dětí do děje a probuzení fantazie se podařilo na 100 %.” (MŠ Zdislava)

“Bylo to úžasné, skvělé a spektakulární! Matěj je skvělý herec i by byl skvělý pedagog. Zaujmout děti na 50 minut bez jediné přestávky je dar. 😉 A představení je skvělé. Zvuky i ruchy, které se dějí přímo před dětmi i za pomoci dětí jsou geniální nápad. :-)” (Ekoškolka Rozárka)

“Představení Divadla DIP bylo jako z jiného světa! Krásné: poetické, zábavné, napínavé, hluboké. Dynamika představení – kombinace storytellingu a zvukových kouzel – udržela pozornost dětí celou hodinu, což je obdivuhodné! A celé to bavilo i přísedící starší puberťáky, které zase zajímalo technické provedení: kombinace konve a looperu. Ocenila jsem nepovrchní dramaturgii – je skvělé, že i v divadle pro děti se můžeme potkat s tématy, které jdou do hloubky a nehraje se pouze o čištění zoubků či třídění odpadků… Díky moc za tenhle zážitek!(lektorka Národního divadla Moravskoslezského v Olomouci)

“Moc děkujeme za představení, bylo dokonalé. Dětem i pedagogům se líbilo. Zvukové pojetí bylo velice originální a myslím si, že se děti s takovýmto zvukem nikdy nesetkaly. Herec měl kladný vztah k dětem a na všem se s nimi domluvil. Samotný příběh byl strhující a takový jaký děti nikdy neslyšely.” (Barbora Konečná, MŠ Dobrovského)

Inscenace vychází z předlohy od Astrid Lindgrenové Země soumraku. Herec vypráví dětem příběh a díky mikrofonu a vokálnímu procesoru, který může modulovat hlas a vytvářet různé efekty, vykouzlí pro děti iluzi různých prostorů a postav. Během  představení si děti budou moct různé efekty a práci s mikrofonem vyzkoušet a díky tomu si některé postavy a atmosféry zažijí opravdu na vlastní kůži.

Režie: Juliána Vališková

Hrají: Matěj Záhořík nebo Andrea Steinbauer

nejbližší hraní pro veřejnost v brně

17. března v 16:00 v SVČ Lužánky (V sále Ornis – setkáme se v kavárně 🙂 )

JEDNOTNÁ CENA (RODIČ I DÍTĚ): 130 KČ (platba v hotovosti na místě)

Lístky si prosím rezervujte na: info@divadlodip.cz.

CENA ZA ZÁJEZD

Dle domluvy

S představením za vámi dojedeme!
bližší informace

Email: info@divadlodip.cz    Telefon: +420 736 791 812